Polityka zwrotów

Postanowienia ogólne

Możliwość dokonania zwrotu zakupu obowiązuje przez 30 dni od dnia zakupu. Jeśli od zakupu minęło 30 dni, nie można zaoferować pełnego zwrotu pieniędzy ani wymiany.
Aby zakupiony towar kwalifikował się do zwrotu nie może być używany, posiadać znamion użytkowania i musi być w takim samym stanie w jakim został dostarczony. Musi być również w oryginalnym opakowaniu.
Kilka rodzajów towarów jest zwolnionych ze zwrotu. Towary zakupione jako produkty do pobrania i samodzielnego druku oraz produkty wykonane w ramach zamówień spersonalizowanych. Ze względu na specyfikę wyżej wymienionych kategorii nie podlegają one zwrotowi ani wymianie.

Przedmioty bezzwrotne:

• Przedmioty wykonane w ramach zamówienia spersonalizowanego np. portret na zamówienie,
• Pliki do pobrania,
• Przedmioty zakupione na innych portalach (zwrotu należy dokonać na oryginalnej platformie zakupowej),
• Przedmioty zakupione podczas wyprzedaży.

Aby dokonać zwrotu, potrzebny jest dowodu zakupu, numer faktury lud dane kupującego.

Istnieją pewne sytuacje, w których przyznawane są tylko częściowe zwroty:

• Przedmioty z oczywistymi śladami użytkowania i odpakowania.
• Każdy przedmiot, który nie jest w oryginalnym stanie, jest uszkodzony lub brakuje części z przyczyn nie związanych z naszym błędem.
• Każdy przedmiot, który zostanie zwrócony po upływie 30 dni od dostawy.

Zwrot

Aby dokonać zwrotu należy skontaktować się z nami pod adresem lukaszkrokosz.art@gmail.com. Po otrzymaniu i zaakceptowaniu zgłoszenia zostanie wystawiony dokument zwrotu. Należy wówczas odesłać przesyłkę na wskazany w otrzymanej wiadomości adres.

Po otrzymaniu i sprawdzeniu zgłoszonego zwrotu zostanie wysłana wiadomość e-mail z powiadomieniem o otrzymaniu zwracanego przedmiotu. W przeciągu 2 dni roboczych powiadomimy o zatwierdzeniu lub odrzuceniu zwrotu.

Jeśli zwrot zostanie zatwierdzony nastąpi automatyczny zwrot gotówki na oryginalną metodę płatności w ciągu 3 dni. Zostanie również wysłana wiadomość zawierająca potwierdzenie wykonania transakcji i fakturę korygującą.

Spóźnione lub brakujące zwroty

Jeśli nie otrzymali Państwo zwrotu należności za zakup, najpierw prosimy o ponowne sprawdzenie swojego konta bankowego. Oficjalne zaksięgowanie może trwać nawet do 2 dni (w zależności od banku).

Po upływie 2 dni prosimy o skontaktowanie się ze swoim bankiem. 

Jeśli po wykonaniu tych czynności nadal nie otrzymali Państwo należności za zwrot, prosimy o kontakt  pod adresem lukaszkrokosz.art@gmail.com.

Wymiana

Wymianie podlegają tylko przedmioty, które są wadliwe lub uszkodzone z winy sprzedającego. w Związku ze specyfiką sklepu nie każdy przedmiot może zostać wymieniony na taki sam. Istnieje możliwość wymiany na przedmiot pochodzący z tej samej serii. Aby dokonać wymiany należy napisać na adres lukaszkrkosz.art@gmail.com. 

Zwrot prezentu

Jeśli przy zakupie przedmiot został oznaczony jako prezent i wysłany bezpośrednio do Pastwa, otrzymają Państwo kredyt podarunkowy o wartości zwrotu. Po otrzymaniu zwróconego przedmiotu mogą Państwo zakupić przedmiot o takiej samej lub niższej wartości za pomocą przesłanego bonu lub kodu promocyjnego.

Jeśli przy zakupie przedmiot nie został oznaczony jako prezent lub dawca prezentu wysłał zamówienie do siebie, aby przekazać go później, wyślemy zwrot pieniędzy do dawcy prezentu, a on dowie się o zwrocie.

Koszty zwrotu i wymiany

Aby zwrócić produkt, należy wysłać go na adres otrzymany podczas zgłoszenia.
Kupujący jest obciążony za opłacenie własnych kosztów wysyłki za zwrot przedmiotu. Koszty wysyłki nie podlegają zwrotowi. Przy otrzymaniu zwrotu pieniędzy, koszt przesyłki zostanie odliczony od zwrotu.
W zależności od miejsca zamieszkania, czas potrzebny na dotarcie wymienianego produktu może się różnić.
Jeśli zwracane są droższe produkty, można rozważyć skorzystanie z usługi śledzenia przesyłki lub wykupienie ubezpieczenia wysyłki. Nie gwarantujemy, że otrzymamy zwrócony przedmiot.

Potrzebna dodatkowa pomoc?

Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania dotyczące zwrotów i wymian (i nie tylko). Zapraszamy do kontaktu z nami pod adres:
lukaszkrokosz.art@gmail.com